Brooklyn brewery, na zdraví!
03 12
Designblok 2016
01 11

Designový pohled do designu v designu na Designbloku

Prague Design Week 2016
07 05

Nové materiály. Nově zpracované tradiční materiály. Nově použité tradiční materiály. Úcta k designu. Lehkost. Vtip. Krása. Funkčnost.

OCHRE GOLD Barva roku 2016
15 11

Líbí se vám zlatavý tón barvy pro rok 2016, vyhlášené společností Dulux? Nakombinujte ji i s dalšími barvami z palety, které jí dají v interiéru vyniknout. Tak co, už máte v ruce váleček?

Mango na cestách: Výmar-Desava
13 07

Wohnen zwischen den Kriegen...and happily ever after.

Meziválečný interiér je pro nás pojem. Museli jsme se tedy vydat přímo do srdce jeho vzniku, do centra formální různorodosti, vtipných detailů a vysoké řemeslné úrovně.
Slovo Bauhaus se dostalo do povědomí nejen jako název avantgardní německé školy, ale také jako název uměleckého směru inspirovaného funkcionalismem, který se projevoval především v architektuře, průmyslovém designu, ale... více

Parlez vous Maison et Objet? Ooooh oui.
14 09
ESPRIT magazín LN 16/4/2014
30 04

Zajímavé čtení o schopných lidech, kteří našli svou životní cestu mimo velké korporace. A mimo jiné je tam i zmínka o Mango Atelier :)

Vzpomínky na Maison et Objet
25 03

Maison et Objet v Paříži byl, je a bude (stejně jako frankfurtský a milánský veletrh) vždy významnou událostí v našem kalendáři, který nabízí obrovské množství nových verzí designu malých a velkých společností z Evropy i mimo ni, stejně tak řemeslo, konstrukční materiál, nábytek, kuchyně.

Je to skvělé místo, abyste odhadli náladu a směr designu pro tento rok. Tyto kousky ulovila naše designérka Ivannka. Vivat Czech selection!

Organický, orgasmický, orgadesignový!
30 01

Co znamená organický design? Toto slovní spojení rozhodně ve wikipedii nenaleznete, čili je otevřené pro různou interpretaci. Stejně jako každé slovo, může popisovat celou řadu věcí.
V obecném slova smyslu MODERNÍ ORGANICKÉ vyvolává představy o moderním nábytku ve spojení s materiály, které se vztahují nebo jsou kombinovány s prvky přírody. Sochařské přírodní skulptury, dřevěný nábytek s živými okraji, zemité materiály a textury, vzory inspirované rostlinnou a... více

Stránky