Co znamená organický design? Toto slovní spojení rozhodně ve wikipedii nenaleznete, čili je otevřené pro různou interpretaci. Stejně jako každé slovo, může popisovat celou řadu věcí.
V obecném slova smyslu MODERNÍ ORGANICKÉ vyvolává představy o moderním nábytku ve spojení s materiály, které se vztahují nebo jsou kombinovány s prvky přírody. Sochařské přírodní skulptury, dřevěný nábytek s živými okraji, zemité materiály a textury, vzory inspirované rostlinnou a živočišnou říší. To vše slouží ke změkčení a vyrovnání často chladného vystupování čistě moderního stylu.

Ve více abstraktní interpretaci MODERNÍ EKOLOGICKÉ popisuje nejen vzhled nebo styl, ale designovou filozofii či přístup. Ten vychází z ekologického požadavku na projekt a jedná se o kombinaci promyšleného výběru, vedoucího k rafinovanému a soudržně funkčnímu způsobu bydlení, který je svěží a živý. Výsledkem je zajímavý, moderní a krásný prostor, který je citlivý a obohacuje a podporuje jeho obyvatele.

I moderní organické interiéry jsou do jisté míry odvozeny od klasických stylů, ale jsou právě nazývány moderními, jelikož se díky vzájemnému srovnávání starých a nových prvků odráží organický růst nebo vývoj stylu.
Na obrázku č. 2 je nábytek klasický, ale eklekticky uspořádán, se svěžím čalouněním a vzájemným srovnáváním neformálního a formálního, starého i nového. Moderní ekologický styl může být čistý a klidný (obrázek č. 3) nebo živý a radostný (obrázek č. 4).

Na rozdíl od přísného high-tech a "leštěného" interiéru, ten moderní organický představuje eklektismus, který kombinuje čistou jednoduchost s moderním nábytkem a naleznete v něm více "ženských tvarů" a/nebo organických materiálů a textur. Jednoduchý bílý lakovaný stolek a retro-moderní židle, lustr a akcenty vytvoří zajímavou dynamiku s tradiční architekturou (obrázek č. 5).

Slovo ORGANICKÝ také implikuje jednoduchost, zdraví a přírodu. Výběr povrchu a nábytku, který respektuje životní prostředí, je netoxický a který bude oceněn majitelem interiéru pro nadcházející roky, je důležitým principem moderního ekologického designu.